بازاریابی پیامکی چیست؟

قطعا تا به حال برای شما هم پیش آمده است، که در طول روز چند پیامک تبلیغاتی دریافت کنید. این روش در تبلیغات اصطلاحا بازاریابی پیامکی نام دارد. در این سبک از بازاریابی، کارفرما و صاحب تبلیغ از طریق سامانه پیامکی، متن مورد نظر خود را به هزاران شماره همراه پیامک می‌کند. به کلامی ساده تر این ارسال انبوه پیام، روشی است که در آن بیشتر دیده می‌شوید. جالب است بدانید در بررسی‌های انجام شده در کلوب‌های تحقیقاتی، شیوه ارسال انبوه پیامک، در بین 5 شیوه برتر و موثر تبلیغات است. اما آیا این روش تاثیرگذار است؟ چگونه آن را انجام دهیم؟ چه متنی ارسال کنیم که بهتر دیده شویم؟ در ادامه به پاسخ این پرسش‌ها می‌رسید.

بازار یابی پیامکی

آیا بازاریابی پیامکی موثر است؟

همانطور که گفتیم بازاریابی پیامکی یکی از متداول ترین شیوه های تبلیغات و بازاریابی دیجیتال در جهان است. شاید با خود بگویید امروزه مردم اهمیت بسیار کمی به این پیامک ها می‌دهند. بله حق با شماست. با افزایش نرخ پیامک های تبلیغاتی، بسیاری از مردم فقط یک بار پیامک مورد نظر را مطالعه می‌کنند. در بسیاری از موارد آنها را حذف می‌کنند. پس اگر اینگونه است، چرا باز هم باید روی این روش اصرار داشته باشیم؟

بازاریابی از طریق پیامک و ارسال اس ام اس انبوه از چند طریق برای شما مفید است. به صورت کلی این روش یا به صورت مستقیم به کار شما می‌آید و یا به صورت غیر مستقیم.  در ادامه این دو حالت را بیشتر توضیح می‌دهیم.

روش های تاثیرگذاری بازاریابی پیامکی

• به صورت مستقیم

 در حالت اول بازاریابی پیامکی شخصی که پیام را مطالعه کرده است از طریق پیامک یا لینک ارسالی، وارد سایت یا سامانه شما می‌شود. اگر سایت شما فروشگاهی باشد، محصولات را مشاهده می‌کند. اگر سایت شما خدماتی باشد، از خدمات استفاده می‌کند. اگر هم سایتی در کار نیست و تنها معرفی محصول یا پیشنهادی به شخص شده است، از طریق پیامک با آن محصول آشنا می‌شود.

• به صورت غیر مستقیم

اما در حالت دوم، کار به همین سادگی نخواهد بود. در تبلیغات موثر از شیوه‌ای به نام ثبت در ناخودآگاه استفاده می‌شود. اگر توجه کرده باشید، شرکت های بسیار بزرگ، در مکان های مختلف تبلیغات دارند. مثلا تبلیغات سامسونگ را می‌توانید در مترو و اتوبوس ها مشاهده کنید. اما مگر کسی در اتوبوس و مترو تلفن همراه می‌خرد؟ هدف از این شیوه‌ی تبلیغات ثبت اسم محصول یا برند در ضمیر ناخودآگاه افراد است. بازاریابی از طریق اس ام اس مارکتینگ هم به این صورت است. شاید در نگاه اول فرد هیچ اهمیتی به پیام ندهد و حتی نخوانده آن را حذف کند. اما شما به هدف خود رسیده اید. نام محصول، سایت، برند یا خدمات شما در ضمیر ناخودآگاه فرد ثبت می‌شود. این نام در مواقع نیاز ناخودآگاه به ذهن فرد خطور می‌کند. این روش کاملا واقعی است و امتحان شده است. فراموش نکنید هدف از تبلیغات دیده شدن است، و شما با این حرکت، تبلیغات خود را به ذهن هزاران نفر ارسال می‌کنید.

مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی

در حال حاضر مشاغل و فعالیت های زیادی از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنند. مزایا و ویژگی های فوق العاده این روش باعث جلب توجهات شده است. شاید شما هم اگر بخشی از این مزایا را متوجه شوید، همین حالا برای استفاده از آن اقدام کنید. این شیوه یکی از موفق ترین روش های دیجیتال مارکتینگ است. بخشی از ویژگی های ارسال اس ام اس انبوه به این صورت است:

بازار‌یابی پیامکی
  • سرعت بالا در تبلیغات
  • گسترده بودن بازار هدف و دیده شدن در حجم بالا
  • ساده بودن کار با پنل های اس ام اس
  • امکان ارسال آدرس و لینک برای اشخاص
  • مقرون به صرفه و ارزان بودن
  • بازدهی بالا طبق آمار
  • امکان اضافه کردن مخاطبین و حذف آنها به راحتی
  • قابلیت پیگیری و دریافت جواب از مخاطبین
  • قابلیت شخصی سازی پنل

چگونه ارسال پیامک انبوه داشته باشیم؟

حال که اهمیت و مزایای استفاده از بازاریابی پیامکی را متوجه شدید، بهتر است نحوه انجام دادن آن را هم یاد بگیرید. مهمترین چیز در این سبک از تبلیغات، استفاده از یک پنل اس ام اس مناسب است. در واقع با این کار بازار هدف خود را مشخص می‌کنید. استفاده از یک پنل با شماره های واقعی و فعال و همچنین امکانات پیشرفته، تاثیر این بازاریابی را چند برابر می‌کند. اما یک سوال مهم به وجود می‌آید، این پنل را از کجا به دست آوریم؟

آی تی پیامک ارائه دهنده بهترین پنل های پیامکی

استفاده از یک پشتیبان و مرجع قدرتمند برای خرید پنل پیامک بزرگترین کاری است که باید انجام دهدید. اگر به دنبال یک بازاریابی پیامکی موفق هستید، آتی پیامک نامی است که باید خاطر بسپارید. این مجموعه با ارائه بهترین پنل های پیامکی و با سابقه بسیار موفق در این زمینه، گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود. هم اکنون می‌توانید برای کسب مشاوره های دقیق تر و دریافت تعرفه ها، با تیم مشاوره و پشتیبانی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *